Opinie meczy

KS. GWARDIA OPOLE - ChKS Łódź
28 - 28

To co zdażyło się tego dnia w hali opolskiej Gwardi,
to wydarzenie, którego nie da sie opsac. Nasza drużyna podejmując takiego rywala jak ChKS Łódź, nie wykonała swojego zadania. Pierwsze 2 minuty nie byly zbyt udane w wykonaniu obydwóch drużyn. Dopiero w 3 minucie nasi rywale rzucili pierwszą bramke tego spodkania, ale Gwardia odpowiedziała atakiem, który zremisował. Przez kolejne 10 min. padały kolene bramki, ale ciagle z przewagą rywala. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła sie wynikiem . Dróga połowa zapowiadała się ciekawiej. Nasi szczypiorniści przez pierwsze 10 min. wygrywali 1 bramką. Niestety później gra nie była zbyt ciekawa. Opolska Gwardia popełniała tak proste błedy, tracąc przy tym bramki. W całym meczu nie brakowało okrzyków kibiców, którzy wspierali zawodników i tym na 30 sekund przed zakończeniem spodkania gozpodarze prowadzili 28 - 26. Niestety nie było tak jakby się wydawało. Gwardia rzutem wprost w bramkarza straciła piłke, na co odpowiedzieli goście rzucając 27 bramkę. Na 5 sekund przed zakończeniem meczu Gwardia popełniła kolejny błąd, ale tym razem w obronie i po gwizdku sędziów gościom zostało tylko jedno. Rzucić decydująca bramkę tego spodkania. I tak sie niestety stalo. Źle ustawiony mur i dobry zawodnik z Łodzi zrobili swoje, rzucając w któtki słupek wprost w światło bramki. Na hali bylo tylko słychać radość zawodników i rozpacz kibiców. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28 - 28. Miejmy nadzieje że Gwardia nie będzie popełniac takich błedów, jeśli chce wejść do exstraklasy.

Quper

KS. GWARDIA OPOLE - AZS Politech. Radom.
26 - 24

W sobote 14.03 odbył się bardzo interesujący mecz,

między dwoma drużynami I ligi piłki ręcznej. Już w 1 min. nasi szczypiorniści dobrze zagrali w obronie, broniac pierwszy atak drużyny z Radomia i przeprowadzając doskonały atak, zdobyła pierwszą bramke. Przeciwnicy nie grali zbyt dobrze, co wykorzystywała Gwardia, ale po paru minutach sytulacja odwróciła się. Nasi szczypiorniści grazli słabo w obronie i dlatego zremisowali na 5 - 5. Bardzo dobrze spisał się Sławomir Donosewicz, który obronił akcje "sam na sam" i 6 na 7 karnych. Wydaje się, że nasi przeciwnicy gubili się w grze dzięki kibicom, którzy przynieśli na mecz syrene i zagłuszali oraz rozpeszali jej dźwiękiem zawodników. Ostatecznie I poł. zakończyła się wynikiem 11 - 8. W drógiej połowie Gwardia grała spokojnie i rozsądnie, dzięki czemu wygrała ten mecz 26 - 24. Gratulujemy i życzymy więcej wygranych.

Quper

KS. GWARDIA OPOLE - SPR Wisła Sandomierz
24 - 21

Mecz stał na średnim poziomie. Obie drużyny chciały

zdobyć całą pule punktów w tym meczu. Niestety w 13 min. kontuzji nabawił się Michał Piech i nasza gra się załamała. Po wejściu Przemysława Misiewicza niestety nic się nie zmieniło, więc trener dał szansę Krzysztofowi Bujakowi. Na początku nie grało mu się zbyt dobrze, ale po paru min. rozkręcił się podnosząc przeciwnikom poprzeczke. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11 - 10 dla Wisły. W drógiej połowie nasi szczypiorniści zagrali trochę lepiej, kończąc to spotkanie wynikiem 21 - 24 dla Opolskiej Gwardii.

KS. GWARDIA OPOLE - ASPR Zawdzkie
31-29

Mecz był bardzo emocjonujący. Obje ekipy
chciały wygrać za wszelką cene. Pierwszą połowę lepiej rozpoczęła drużyna z Zawadzkiego która wygrywała do przerwy 13-15. W drugiej połowie trwała zacięta walka, ale więcej zimnej krwi zachowali Gwardziści odskakując rywalom na 6 bramek, ale po słabej końcówce w której goście doskoczyli na 1 bramkę Gwardia za sprawą Łukasza Gradowskiego zdobyli złotą bramke wygrywając tym samym cały mecz 31-29. Zawodnikom udzieliła się atmosfera z trybun która była bardzo gorąca. Myślę że każda z drużyn dała z siebie wszystko ale zasłużenie wygrała drużyna z Opola
.

Quper

KS. GWARDIA OPOLE - POWEN Zabrze
19-24
Myślę, że mecz nie stał na wysokim poziomie,
jak na te drużyny mogłoby być znacznie lepiej. Drużyna z Zabrza nie grała zbyt wielkiego handballu, więc Gwardia mogła to wykorzystać będąc w troszzke lepszej formie. Jeden przestuj naszych szczypiornistów zadecydował o wyniku meczu, chodź Gwardia walcząc do końca pokazała charakter. Myślę, że w obronie zagraliśmy dobrze, ale w ataku nie zabardzo.Przed Derbami z Zawadzkim trzeba nad tym popracować. Do Zabrza pojechała 3-osobowa grupa kibiców, za co im z całego serca dziękujemy.

Quper

KS. GWARDIA OPOLE - MTS Chrzanów
14-23

Niestety niemogę uznać spodkania za udane,
ponieważ nasi szczypiorniści nie zagrali najlepiej. W pierwszej połowie zawodnicy MTS-u nie grali zbyt dobrze, co wykorzystali Gwardziści rzucając parę efektywnych bramek, kończąc pierwsza połowę wynikiem 13-11. Niestety dróga połowa nie była taka dobra jak pierwsza, bo Gwardia rzuciła w niej tylko 1 bramkę, tracąc aż 12. Ale nawet wtedy nieliczna grupka kibiców wspierała naszą drużynę okrzykami. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem MTS-u 23-14. Miejmy nadzieję, że w meczu z Powenem Zabrze naszej drużynie pójdzie znacznie lepiej.