"Aktualności"
Trudny wyjazd naszycz szczypiornistów!

Podopieczni trenera Marka Jagielskiego czeka bardzo ważny mecz z Wisłą w Sandomierzu. Po dwutygodniowej przerwie na parkiety wraca I liga mężczyzn wraz z nasza Gwardią, która gra w Sandomierzu. W tej przerwie można było wyleczyć wszystkie kontuzje i drobne urazy. W Sandomierzu wszystkim szczypiornistom I ligi gra sie ciężko, ponieważ tamtejsza Wisła gra o utrzymanie się i każdy punkt, z tak silnym rywalem jak Gwardia jest ważny, więc mecz może być ciekawy. Rozpoczęcie zaplanowano na 18.02.09r. godz. 18:00 w Sandomierzu.

Sząszi

Derby sa nasze!!!

Drużyna Gwardi Opole pokonała lokalnego rywala z Zawadzkiego 31 - 29. Derby przyciagneły dużą liczbe kibiców (700 w tym ponad 150 gości z Zawadzkiego), którzy mieli co oglądać.pierwsze min. były bardzo nerwowe, ponieważ już na początku był remis 8 - 8. Sytułacja na boisku była wyrównana do 25 min.wtedy druzyna przeciwników odskoczyła na 3 ptk. do przodu. W drugiej połowie znów toczyła się zawzięta walka. wtedy od 45 min. drużyna Gwardii po dobrej grze w obronie, dzięki Sławkowi Donosewiczowi i skutecznym rzutom najlepszej trójki naszych szczypiornistów (gradowski, Baran, Piech) nasza ekipa odskoczyła na 3 ptk. i było 26 - 23. gdy na 1 min. przed końcem zawodnicy z Zabrza, dzięki złej obrone, stracili 4 bramki trener Gwardii poprosił o czas i zmobilizował zawodników. w końcu mecz zakończył sie wynikiem 31 - 29 dla Gwardii. Niestety nie obeszło się z kontuzjami, a mowa tu o Andzeju Matyszoku, który dostał skręcenia kostki lub zwichniecia stawu skokowego. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Sząszi

Walka o pryzmat i o wazne ptk.!!!

Już w sobotę 14.02,09r. o godz. 18.00 w hali przy
ul. Kowalskiej 2 odbęda sie "Derby Opolszczyzny" miedzy Gwardią Opole VS. ASPR Zawadzkie. nasza drużyna przystąpi do gry z najsilniejszym składem. ten mecz będzie bardzo ważny dla naszej ekipy. Jeżeli przegramy to drużyna z Zawadzkiego powiększy przewage nad nami z 4 do 6 ptk. natomiast jeśli wygramy zmniejszymy straty do 2 ptk. i będziemy dalej walczyli, o tak ważną nie tylko dla zawodników, ale także kibiców, extraklasę. derby zawsze elektryzują kibiców, dlatego liczymy, że przyjdzie ich ok. 500 z Opola. Drużynę z Zawadzkiego bedzie dopingowała grupka ok. 150 kibiców, która przyjedzie na ten mecz. Myślę, że nasza drużyna wygra ten wazny i prestiżowy mecz.

Sząszi

Gwardia Opole wciąż  bez punktów.
Nasza drużyna przegrała drugi raz z rzędu tym razem z
powenem Zabrze 24-19. Gwardia przegrała ten mecz na własne życzenie. Na początku meczu gwardia niewykorzystała dwóch stuprocentowych akcji, zamiast prowadzić 3-0 przegrywała 0-3. Rywal z Zabrza nie prezentował jakiejś wielkiej gry i można było się pokusić o zdobycz punktową, niestety szwankowała skuteczność szczególnie w pierwszej połowie i rywal powiększał przewagę prowadząc po pierwszej połowie 8-16. W drugiej połowie meczu inicjatywę przejęła gwardia, która dobrze broniła i w miare dobrze strzelała zmniejszając strate do przeciwnika. Niestety 3-4 minutowy postój kosztował nasz zespół utratę trzech bramek i lekko zdenerwowany trener Marek Jagielski poprosił o czas dla naszego zespołu. Rozlużniony zespół powenu zaczał grać bardzo słabo, gwardia wykorzystała to gospopdarz bardzo słabo bronioł i w efekcie łapali niepotrzebne dla nich kary 2 minutowe. Gwardia mozolnie odrabiała straty, ale nie starczyło czasu jakby było o 6-8 minut dłużej mogło by być jeszcze trochę emocji. Nie obyło się też, bez ostrej walki, w której nasz zawodnik Wojciech Knop z podejrzeniem lekkiego wstrząśnienia mózgu zszedł z parkietu i raczej już na niego tak czesto nie wchodził. Trzeba wreście zdobyć pierwsze punkty w tym sezonie, ale o to będzie bardzo trudno bo już za 2 tygodnie do Opola przyjeżdza ASPR Zawadzkie na wielkie derby Opolszczyzny.

Sząszi

Gwardia Opole gra z liderem 1 ligi!

Gwardia Opole jedzie na bardzo ciężki pojedynek do Zabrza, gdzie zagra z tamtejszym powenem który jest liderem 1 ligi. O punkty będzie bardzo ciężko, ale zawsze można powalczyć. Gwardziści wystąpią w najsilniejszym składzie choć kilku zawodników narzeka na drobne kontuzje. Początek spotkania w Zabrzu zaplanowano rozpocząć w sobotę o godzinie 18.00.

Sząszi

Nie tak miało być.

Nasi szczypiorniści przegrali pierwszy mecz rundy rewanżowej w Chrzanowie 23-14. Nic po pierwszej połowie nie wskazywało na to, że gwardia może przegrać ten mecz, chodź po pierwszych minutach gwardia przegrywała 6-3, ale popis gry na bramce dał Sławomir Donosewicz, bardzo dobrze rzucali Piech i Baran i gwardia odrobiła straty i nawet wyszła na prowadzenie 12-9 i kontrolowała sytuacje, aż do końca pierwszej połowy. W drugiej połowie nikt z grupki kibiców, która przyjechała na ten mecz nie spodziewał się że ich zespół zdobędzie na 30 minut tylko jedną bramkę. Niestety drużyna z Chrzanowa wykorzystała to strzelając 12 bramek i wygrywając tą połowę 12-1, a cały mecz 23-14. Po tej przegranej gwardia spadła na 3 miejsce w tabeli, tracąc do najbliższego rywala Powenu Zabrze już 7 pkt. Trzeba szybko zapomnieć o tej porażce, bo liga toczy sie dalej i jest jeszcze wiele ważnych meczy tak jak, ten za tydzień w Zabrzu z liderem pierwszej ligi Powenem.

Sząszi

Trudne zadanie Gwardii.

Już w sobotę 24 stycznia o godzinie 18.00 nasza drużyna
rozegra spotkanie rozpoczynające rundę rewanżową w pierwszej lidze w Chrzanowie z tamtejszym mts-em. Niestety w naszej ekipie nie ma dwóch podstawowych zawodników, a trzech  w ogóle nie trenowało. Mowa tu o Marcinie Śmieszku, który poddał sie zabiegowi oczyszczenia żył, natomiast Andrzej Matyszok ma skręconego palca,a trójka graczy, którzy nie trenowali w tym tygodniu to: Bogumił Baran, Michał Piech i Tomasz Zajączkowski-oni wszyscy byli na obozie sportowym z uczelni. Niestety pana Marcina zobaczymy dopiero w połowie lutego najprawdopodobniej na derbach z Zawadzkiem, natomiast innych wyżej wymienionych graczy oprócz pana Andrzeja, który wystąpi dopiero w meczu z Zabrzem wznowiło treningi i wystąpią w spotkaniu z Chrzanowem. Mecz ten będzie bardzo trudny, ponieważ gracze z Chrzanowa tanio skóry nie sprzedadzą i będą chcieli wygrać przed własną publicznością i sprawić sensacje jaką wywołają kibice. W dodatku maja niewielką stratę do naszej drużyny (4 pkt), wygrywając będą mieli już tylko dwa. Jednak ja wierzę, że nasza drużyna przywiezie komplet punktów i umocni się na fotelu wicelidera rozgrywek, a nawet odrobi część strat do zespołu z Zabrza, który gra z bezpośrednim rywalem Gwardii-czyli zespołem z Radomia, który traci do Gwardii 1 pkt.